ראשי // בניין במשבר

בניין במשבר

בניין או מתחם שחווה משבר אמון בהתחדשות עירונית:

אם גם אתם בניין או מתחם ש”נאלץ לוותר” על פרויקט התחדשות עירונית, דעו שאתם לא היחידים, והחריגים. בישראל קיימים מאות פרויקטים של התחדשות עירונית הנתקעים באמצע התהליך בשל סיבות מגוונות שאפשר לצאת מהן בקלות יותר מי מה שאתם חושבים.

הניסיון מלמד על 3 מצבים שכיחים:

  1. תוקף ההסכם פג או היזםו/או העו”ד  “מאיים”- מידי שבוע אני פוגשת בעלי דירות שחתמו לפני כמה שנים טובות עם יזם שלא מעוניין בפרויקט בגלל חוסר כדאיות כלכלית, אבל רוצה “למכור” את הפרויקט מעבר להוצאות המינימליות שהוציא, יודעת לשחרר את בעלי הדירות “מההתחייבות” ההזויה הזו לאותו יזם, אותו הדבר עם עו”ד שמאיים על בעלי הדירות שאם לא יחתמו עם אותו יזם שבחר.
  2. היזם נעלם – ניהלתם מו”מ ארוך ומייגע עם יזם, בערב חתימת הסכם היזם נעלם בד”כ מפאת חוסר כדאיות כלכלית, הבטחות שלא ניתן ליישם תיכנונית חשוב לחזור ולקדם את הפרויקט ולמצוא יזם אמין, בעל ניסיון וגם בעל גב פיננסי.
  3. בניין עם מיעוט סרבן -בניין בו רוב בעלי הדירות התאחדו ומעוניינים בהתחדשות עירונית, אך ישנו מיעוט דומיננטי המתנגד לפרויקט וגורם לבניין להישאר במצבו הנוכחי. אנו פוגשים בעלי דירות מותשים שעומדים להרים ידיים אך באמת חבל לוותר ואין סיבה להרים ידיים.